Molo w Kołobrzegu 🌉

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu to jedna z największych atrakcji nadmorskiego kurortu. To idealne miejsce na spacer, podziwianie widoków i relaks nad Bałtykiem. Pomost ma bogatą historię i ciekawą, wręcz unikalną architekturę. Gdzie dokładnie znajduje się molo? Czy wstęp jest płatny? Jaka jest jego historia i co warto wiedzieć o architekturze? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowane molo w Kołobrzegu?

Molo w Kołobrzegu znajduje się w Dzielnicy Uzdrowiskowej, w centralnej części miasta, na przedłużeniu ulicy Adama Mickiewicza – jednej z głównych arterii spacerowych Kołobrzegu. Molo otoczone jest zielenią Parku im. Stefana Żeromskiego, a także sanatoriami, które tworzą spokojną atmosferę. W bezpośredniej bliskości znajduje się deptak oraz nadmorska promenada. Dzięki dogodnej lokalizacji, molo jest łatwo dostępne zarówno pieszo, rowerem, jak i komunikacją miejską, co sprawia, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów i mieszkańców. W pobliżu znajduje się wiele miejsc parkingowych (strefa płatna).


Jaka jest historia molo w Kołobrzegu?

Molo w Kołobrzegu ma bogatą historię, która sięga 1881 roku, kiedy to powstał pierwszy drewniany pomost. Zbudowano go przy sanatorium Strandschloß (Zamek Plażowy), a jego kształt przypominał literę T. Miał około 100 metrów długości, a na końcu znajdowała się przystań dla małych żaglowców. Konstrukcja ta została zniszczona podczas II wojny światowej.

Obecne, żelbetowe molo zostało oficjalnie otwarte 19 czerwca 1971 roku. Ma długość 220 metrów, szerokość 9 metrów, a pomost spacerowy znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza. Na końcu mola znajduje się dwupoziomowa głowica, która pełni funkcję przystani dla małych statków wycieczkowych. W 2014 roku molo przeszło generalny remont wart 3 miliony złotych, w trakcie którego zainstalowano nową iluminację świetlną, a molo zyskało nowy, odświeżony wygląd.

Kołobrzeskie molo

Jaka jest długość molo w Kołobrzegu?

Molo w Kołobrzegu ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Jest to jeden z najdłuższych pomostów morskich w Polsce. Molo spacerowe znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza i można z niego podziwiać piękny widok na plażę, morze i latarnię morską. Molo jest także doskonałym miejscem do obserwowania zachodów słońca i nocnego nieba.

Warto wiedzieć, że molo przez lata zmieniało swoją długość. Pierwsza drewniana konstrukcja, zbudowana w 1881 roku, miała około 100 metrów długości. Po II wojnie światowej, gdy molo zostało odbudowane, jego długość wzrosła do 220 metrów, i taką długość ma do dziś.

Czy wstęp na molo w Kołobrzegu jest płatny?

Wstęp na molo w Kołobrzegu jest bezpłatny przez większość roku roku. Można na nim spacerować o dowolnej porze dnia i nocy. Bilety wstępu na molo obowiązują jednak w okresie od ostatniego piątku kwietnia do trzeciej niedzieli października w godz. 09.00 – 21.00, czyli przez cały sezon wakacyjny. Wstęp jest wówczas płatny, a opłata wynosi 7 zł za bilet normalny oraz 4 zł za bilet ulgowy.

Istnieje jednak kilka wyjątków – wstęp jest bezpłatny dla mieszkańców Kołobrzegu posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca, turystów, którzy opłacili opłatę uzdrowiskową, dzieci do 4. roku życia oraz osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym.

Jak kupić bilet na molo?

Bilety można nabywać na kilka sposobów: poprzez bramki z kodem QR, w kasach, za pomocą biletomatu, a także online. Ze względu na dużą popularność mola, szczególnie w sezonie, warto rozważyć zakup biletu z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek w kasach. Wiele osób decyduje się na wycieczkę na pomoc w czasie, kiedy wstęp jest bezpłatny.

Dlaczego warto wybrać się na kołobrzeskie molo?

Molo w Kołobrzegu to atrakcja, która z pewnością zachwyci każdego turystę. To miejsce, które jest symbolem miasta, a zarazem jego dumą. Nie można odwiedzić Kołobrzegu bez spaceru po molo i zrobienia sobie zdjęcia na tle morza, czy też latarni znajdującej się w pobliżu. Dodajmy, że na molo znajduje się klimatyczna kawiarnia oraz sklep z pamiątkami.

Więcej ciekawych pomysłów na spędzenie czasu w kurorcie znajdziesz w dziale atrakcje w Kołobrzegu. To właśnie tam opisujemy m.in. latarnię morską, deptak, pomnik zaślubin z morzem oraz porty pasażerski. Wszystkie te atrakcje są zlokalizowane w bliskiej odległości, dlatego warto odwiedzić je, będąc w Kołobrzegu!

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto również przeczytać